Bez kā neiztikt vasarā?

Posted By: Master Foto In: Jaunumi On: Hit: 746

Ar ko vasara fotogrāfam atšķiras no citiem gadalaikiem? Galvenokārt ar to, ka tieši vasarā var doties ārā filmēt un fotografēt. Tie var būt ceļojumi, pārgājieni, braucieni vai atpūta dabā. Tās ir kāzas, kas visaktīvāk tiek rīkotas tieši gada siltajā laikā. Tāpat arī fotosesijas – gan pāru vai portretu – bieži vien notiek brīvā dabā, pilsētā vai jebkur ārpus studijas.

Tāpēc mēs apkopojām dažādus foto aksesuārus, kas īpaši noderīgi varētu būt vasarā. Taču tā nav sezonāla prece, jo lielāko daļu varēsi izmantot arī visu pārējo gadu. Šeit ieskats mūsu izlasē.

Atstarotājiatstarotāji
ND filtriND filtri
UV filtriUV
CPL filtriCPL filtri
Tīrīšanas otiņasOtiņas
Tīrīšanas salvetesSalvetes
Tīrīšanas pūšļiPūšļi
Mini statīviMini statīvi
Lokāmie statīviLokāmie statīvi
MonopodiMonopodi
SiksniņasSiksniņas
JostasJostas
Plecu somasPlecu somas
MugursomasMugursomas
Lietus aizsargiLietus aizsargi

Atstarotāji

Ko tas dod? Atstarotāji ļauj izmantot vairāk gaismas avotus, nekā tie ir pieejami. Fotografējot ārā, parasti ir viens galvenais gaismas avots – saule. Atstarojot saules gaismu, varēsi izgaismot ēnas modeles sejā vai radīt papildu efektu. Zelta atstarptāji dod siltu gaismu, sudraba – asu. Baltie atstarotāji atstaro nemainītu, maigāku gaismu. Ja darbā varētu noderēt dažādi atstarotāji, ieskaties 5 krāsu vai 7 krāsu atstarotāju piedāvājumā. Pie tam salokāmos atstarotājusi vir vienkārši paņemt līdzi jebkur.

Kāpēc tieši vasarā? Vasarā daudz biežāk izejam ārā ne tikai atpūsties, bet arī fotografēt modeļus. Saliekamais atstarotājs ir lēts, praktisks un ērti līdzi paņemams aksesuārs, kas dod ievērojamu efektu. Vasarā visbiežāk nākas atstarot saules gaismu, taču atsevišķos gadījumos šādu atstarotāju var izmantot ēnas radīšanai vai gaismas izkliedēšanai.

Saliekamie atstarotāji

Atstarotāji pieejami dažādās kombinācijās:

ND filtri

Ko tas dod? ND filtrs ir pelēks filtrs, kas nemaina krāsas, taču satumšina redzamo ainu. Tas ļauj izmantot ilgāku slēdža ātrumu tad, kad gaismas ir tik daudz, ka nepietiek ar ISO samazināšanu un diafragmas aizgriešanu. Pie tam reizēm liels asuma dziļums nav vēlams vai tieši otrādi – vajadzīgs. ND filtri ļauj papildus mainīt ekspozīcijas trīsstūra vērtības, ko bez filtra attiecīgajos apstākļos nevarētu. Visbiežākais pielietojums ir ūdenskritumu, strautu vai jūras viļņu fotografēšana, lai iegūtu vienmērīgi izplūdušu ūdeni, taču radoši fotogrāfi ND filtrus var izmantot arī savādāk. Arī filmētājiem ND filtri var būt noderīgi, ja nepieciešams filmēt ar zemāku kadru skaitu sekundē. Ir pieejami gan maināmas ND vērtības filtri, gan ar fiksētu tumšumu. Pieejami visiem populārākajiem objektīvu izmēriem.

Kāpēc tieši vasarā? Ja parasti vēlamies, lai gaismas būtu vairāk, vasara ir tas laiks, kad tās reizēm ir par daudz. Toties tieši vasarā ūdenskritumus ietver skaistas zaļas papardes, vai pludmales viļņi šķiet īpaši kārdinoši. Lai nebūtu jāgaida nakts, kad izmantot ilgāku ekspozīciju, ND filtri ļaus paildzināt ekspozīciju arī gaišākos apstākļos.

ND filtri

ND filtri ir pieejami visiem populārākajiem diametriem:

UV filtri

Ko tas dod? UV filtrus bieži vien izmanto kā aizsargājošu filtru, lai nesmērētu, nesaskrāpētu un nesasistu objektīva priekšējo stikliņu, taču tie dod arī ko vairāk. Ikdienā UV filtra efekts nav pārāk būtiski ievērojams, taču kalnos, lielā attālumā vai vietās, kur ir augsts UV starojums, tas ļauj iegūt dzirdākas krāsas. UV filtri ir pieejami visiem populārākajiem izmēriem.

Kāpēc tieši vasarā? Vasarā mēs visbiežāk sastopamies ar UV starojumu – ejam kalnos un fotografējam dabā. Vasara arī ir laiks, kad visvairāk fotogrāfu dodas ārā, ceļo, iepazīst apkārtni, fotografē ārpus telpām. Tas ir brīdis, kad aizsargāt objektīvu un iegūt arī nelielu uzlabojumu krāsās, ko dod UV filtrs.

UV filtri

UV filtri pieejami visiem populārākajiem diametriem:

Polarizācijas filtri

Ko tas dod? Polarizācijas filtri ir izveidoti, lai atbrīvotos no atstarotās gaismas, kas nāk no ūdens un citām spīdošām virsmām, gludām lapām, pat mākoņiem debesīs. Lai iegūtu caurspīdīgāku ūdeni, zaļākas lapas un košākas debesis, pavērs objektīvu ar polarizācijas filtru pret izvēlēto ainu. Vislielākais efekts būs novērojams 90 grādos no saules. Ar šādu filtru iegūsi dzīvāku, piesātinātāku kadru. Pieejami visiem populārākajiem izmēriem.

Kāpēc tieši vasarā? Vasarā ir zaļas lapas, kas atstaro saules gaismu un līdz ar to zaudē krāsu un rada raibumu. Tāpat vasarā mēs bieži vēršam kameru pret debesīm vai ietveram debesis kadrā. Arī pie ūdeņiem mēs visbiežāk atrodamies tieši siltajā laikā. Ja vēl neesi izmēģinājis polarizācijas filtru, šis ir īstais brīdis, kad vislabāk redzēt tā efektus.

Polarizācijas filtri

Polarizācijas filtri ir pieejami visiem populārākajiem diametriem:

Tīrīšanas otiņas

Ko tas dod? Zīmuļa veida otiņas ir paredzētas putekļu, smilšu un dažādu nelielu netīrumu noņemšani no kameras korpusa, objektīva un cita aprīkojuma. Parasti tām vienā galā ir maigu saru otiņa viegli noņemamo netīrumu aizslaucīšanai, bet otrā galā stingrāks uzgalis, ar ko notīrīt pirkstu nospiedumus vai pieķērušos netīrumus. Sava foto aprīkojuma tīrīšana ļaus paildzināt tā kalpošanas laiku un uzlabos rezultātu.

Kāpēc tieši vasarā? Vasara ir laiks, kas smiltis, pūkas, putekļi un citi netīrumi lido pat pa gaisu. Pavadot dienu ārā fotografējot, ir vienmēr vērts notīrīt savu kameru un aprīkojumu. Īpaši, ja esi bijis pludmalē vai brīvā dabā.

Tīrīšanas otiņas

Tīrīšanas salvetes

Ko tas dod? Salvetes ir otrs veids, kā notīrīt tos netīrumus, kas pieķērušies kameras korpusam vai objektīva filtram vai priekšējam stikliņam. Lai pirkstu nospiedumi neradītu gaismas kropļojumus un uzkritušas lietus lāses neveidotu grūti noņemamus pleķus bildēs, tos vēlams notīrīt laicīgi. Slaucīt stiklu ar krekla stūri nav tas labākais variants. Speciālās salvetes ir mīkstas, tās nesaskrāpēs stiklu un noņems netīrumus.

Kāpēc tieši vasarā? Fotografējot ārpus telpām ir viegli noķert lietus lāses, putekļus un citus traucēkļus, kas varētu nosēsties uz objektīva priekšējā stikla. Kā arī piedzīvojumi reizēm ir tika aizraujoši, ka nepamanīsi filtram piegrūstu pirkstu, kas vēlāk var atstāt nospiedumu. Neatkarīgi no tā, kur tu esi, optikas tīrīšanas salvetes noderēs!

Tīrīšanas salvetes

Tīrīšanas pūšļi

Ko tas dod? Ne vienmēr visu var noslaucīt ar otiņu vai salveti. Gaisa pūslis ļauj aizpūst netīrumus, tiem pat nepieskatories. Īpaši noderīgs, ja fotografē pludmalē.

Kāpēc tieši vasarā? Vasara un pludmale ir neatdalāmas lietas. Un tāpat arī smiltis. Lai tās neradītu problēmas fototehnikai, aizpūt graudiņus ar gaisa pūslīti.

Tīrīšanas pūšļi

Mazie statīvi

Ko tas dod? Mazie statīviņi ļauj kameru novietot uz kādas virsmas. Tas var būt gan āra kafejnīcas galdiņš, vasarnīcas terase vai pat lielāks akmens. Dodoties ceļojumā, tas dod stabilitāti, taču sver krietni mazāk par tradicionālo statīvu. Ne visās situācijās mini statīvs aizstās lielo brāli, taču reizēm mazs, viegl statīvs ir labāks nekā nekas. Pie tam tos var izmantot gan nelielām spoguļkamerām, GoPro, video blogošanai, viedtālrunim vai kādu aksesuāru novietošanai uz virsmas.

Kāpēc tieši vasarā? Kurš vasarā grib stiept līdzi smagu statīvu, ja pēc tā nav īstas nepieciešamības? Ja neesi drošs, vai statīvu vajadzēs, taču paņemt līdzi to būtu neērti, apdomā maza statīva izmantošanu.

Mazie statīvi

Lokāmi statīviņi

Ko tas dod? Ja tev nav pieejama virsma, kur novietot nelielo statīvu, taču ir daudz koku, stabu vai citu konstrukciju, tad labāk noderēs lokāmais statīvs. Tā kājas var izlocīt dažādās formās, lai pakārtu zaros, iestiprinātu starp stabiem vai pat novietotu kameru uz nelīdzenas virsmas. Iespējas ir neierobežotas.

Kāpēc tieši vasarā? Tieši brīvā dabā visbiežāk ir iespēja piestiprināt kameru kādā interesantā vietā. Ja negribi nēsāt līdzi lielo statīvu, padomā par šāda iegādi.

Lokāmie statīvi

Monopodi

Ko tas dod? Monopods ir laba alternatīva starp pilnasinīgu statīvu un kameras turēšanu rokās – tas dod krietnu atbalstu, īpaši, ka jāizmanto garāks slēdza ilgums, jātura smaga kamera vai objektīvs. Taču tam ir arī zināmas priekšrocības. Strādājot ar monopodu, tu vari būt daudz brīvāks, lai pārvietotos, tāpēc tos var ērti izmantot sporta sacensību vai savvaļas putnu un dzīvnieku fotografēšanai.

Kāpēc tieši vasarā? Fotografējot sporta sacensības ārpus telpām vai nodarbojoties ar putnu un dzīvnieku fotografēšanu, monopods ir gandrīz neaizstājams palīglīdzeklis. Tas dod vairāk brīvības, sver mazāk un papildus to var izmantot arī kā atbalsta nūju, dodoties ceļā.

Monopodi

Siksniņas

Ko tas dod? Siksniņas bieži vien ir vienīgais, kas izglābj kameru no krišanas. Tās arī atvieglo fotoaparātu pārnēšāšanu, un reizēm kalpo arī kā stila aksesuārs. Siksniņas ir dažādas, tās ļauj kameru pakārt kaklā vai uz pleca, kā arī var dot atbalstu plaukstai, turot kameru rokās. Ja plāno izmantot vairākas kameras, tad ir pieejamas arī speciālas siksnas, kas ļauj pakarināt vairākas kameras, lai tā, kuru tajā brīdī neizmantosi, droši karātos plecā.

Kāpēc tieši vasarā? Siksniņas visaktuālāskās ir tieši esot kustībā. Vasarā arī fotogrāfi iet, lec, kāpj, dodās un fotografē dabā, tāpēc ir svarīgi parūpēties, lai kamera vienmēr droši līdzi.

Siksniņas

Jostu stiprinājumi

Ko tas dod? Tiem, kam nepatīk kameru nēsāt uz kakla vai plecā, ir pieejama alternatīva – jostas. Speciāli stiprinājumi ļauj kamer, objektīvus vai dažādus aksesuārus piestiprināt pie jostas, tādējādi pārnesot svaru zemāk un dodot papildu brīvību.

Kāpēc tieši vasarā? Arī jostas visaktuālākās ir tieši esot kustībā – ceļojumos, kāzu fotografēšanā, pastaigās, piedzīvojumos. Tās dod papildu stabilitāti aprīkojumam, kas tajā brīdī netiek izmantot, atbrīvojot rokas un dodot sirdsmieru.

Jostu stiprinājumi

Ērtas plecu somas

Ko tas dod? Somas var būt dažādas – lielas, mazas, uz pleca, pāri krūtīm nēsājamas. Mēs piedāvājam tādas, kas ir paredzētas tieši fototehnikai – ar drošu polsterējumu un īpaši piemērotas kameru, objektīvu un citu lietu nēsāšanai.

Kāpēc tieši vasarā? Ejot ārā, jāpaņem līdzi ne tikai kamera un objektīvs, bet arī citi aksesuāri, ikdienas lietas vai rezerves tehnika. Neļauj līdzņemamām mantām ierobežot tavas kustības!

Plecu somas

Mugursomas

Ko tas dod? Mugursoma ir ergonomiskākais veids, kā droši un ērti pārnēsāt pat ievērojamu svaru fototehnikas. Mēs piedāvājam plašu klāstu ar speciāli fotogrāfiem veidotām somām. Gan tādām, kuras paredzētas tieši tehnikai, gan tādām, kurās varēsi paņemt līdzi arī ikdienas lietas. Drošs polsterējums aizsargās kameru un citas lietas, bet mugursomas konstrukcija ļaus pat lielu svaru nēsāt tik ilgi, cik nepieciešams.

Kāpēc tieši vasarā? Vasara ir ceļojumu, pārgājienu, ārā būšanas laiks. Lai tas būtu pēc iespējas ērtāks arī fotogrāfiem, pareizā izmēr mugursoma ir ļoti nozīmīga.

Mugursomas

Lietus aizsargi

Ko tas dod? Lietus aizsargs palīdz pasargāt kameru un optiku no nokrišņiem. Tas aizkavē mitruma nokļūšanu uz tehnikas, vienlaicīgi netraucējot tās izmantošanu.

Kāpēc tieši vasarā? Silts vasaras lietus vai negaidīti uznākusi lietusgāze var nobiedēt fotogrāfu. Pat ja kamerai ir aizsardzība pret nokrišņiem, stipra lietus gadījumā drošāk ir papildināt aizsardzīvu ar speciālu apvalku. Lai nesabojātu vasaras priekus un iegūtu brīnišķīgas, atsvaidzinošas fotogrāfijas, turi somā lietus aizsargu savai kamerai!

Lietus aizsargi

Šeit mēs apkopojām populārākos foto aksesuārus, kas īpaši aktuāli ir tieši vasarā. Ceram, ka tas tev noderēja. Ja kāds no tiem tev vēl nav, bet šķeit, ka varētu noderēt, droši nāc pie mums. Arī tad, ja īsti nezini, ko izvēlēties, jautā mūsu konsultantiem un mēs palīdzēsim.

Un protams – atlaides!

Neatņemama vasaras sastāvdaļa ir Karstas atlaides, kas ļaus visu jūlija mēnesi iegādāties foto lietiņas ar patīkamām atlaidēm!

Karstas atlaides

Lai skaista, radoša, droša un ērta foto vasara!

Atstarotājiatstarotāji
ND filtriND filtri
UV filtriUV
CPL filtriCPL filtri
Tīrīšanas otiņasOtiņas
Tīrīšanas salvetesSalvetes
Tīrīšanas pūšļiPūšļi
Mini statīviMini statīvi
Lokāmie statīviLokāmie statīvi
MonopodiMonopodi
SiksniņasSiksniņas
JostasJostas
Plecu somasPlecu somas
MugursomasMugursomas
Lietus aizsargiLietus aizsargi
Svētdiena Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturtdiena Piektdiena Sestdiena January February March April May June July August September October November December